معرفی شرکت

شرکت کنترل گاز اکباتان (سهامی عام) از شرکت‌های مطرح و پیشرو ایرانی است که در زمینه طراحی و تولید تجهیزات ایمنی، تنظیم و اندازه‌گیری انرژی فعالیت می‌کند. این شرکت از سال 1362 با طراحی و ساخت  رگولاتور و کنتور گاز شهری پا به عرصه تولید تجهیزات صنایع نفت و گاز گذاشته است و در حال حاضر طراحی، تولید و صادرات انواع رگولاتور گاز شهری در ظرفیت های 5 الی 160 مترمکعب بر ساعت، کنتور گاز دیافراگمی در انواع فولادی و آلومینیومی، کنتور ارتقاء یافته گاز شهری، کنتور هوشمند و تجهیزات تست و کالیبراسیون کنتور و رگولاتور گاز در این واحد صنعتی صورت می‌پذیرد.

شرکت کنترل گاز اکباتان با اتکاء به دانش فنی و تجربیات ارزنده 35 ساله در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات اندازه‌گیری و با بهره‌مندی از نیروهای جوان، متخصص و کارآزموده خود توانسته است در کنار تولید محصولات گازی، اقدام به طراحی و تولید کنتور آب خانگی بر پایه جدیدترین تکنولوژی‌ها و مکانیزم‌های روز دنیا نماید و هم اکنون کنتور آب تولیدی این شرکت با برند «اکباتان» عرضه می‌گردد. این مجموعه بزرگ صنعتی قادر به تولید انواع کنتور آب خانگی با ظرفیت 500.000 دستگاه در سال است.

این شرکت با توجه به عزم دولت در هدفمندسازی مصرف انرژی و نیاز مبرم کشور به نوسازی تجهیزات میترینگ و لزوم کنترل دقیق و مدیریت مصرف مشترکان با استفاده از فناوری‌های روز دنیا، در راستای هوشمندسازی شبکه انرژی کشور، گام‌های ارزشمندی برداشته و از شرکت‌های پیشرو در زمینه هوشمندسازی انرژی محسوب می‌گردد. این مجموعه صنعتی ضمن طراحی و تولید کنتورهای هوشمند (Smart) و قرائت از راه دور (AMR) آب و گاز، سیستم جامع هوشمندسازی میترینگ انرژی را براساس جدیدترین تکنولوژیهای ارتباطی از جمله LORA و NB-IoT طراحی و پیاده‌سازی نموده است. در این سیستم امکان پایش، کنترل و مدیریت کلیه تجهیزات اندازه‌گیری انرژی اعم از کنتورهای آب، برق و گاز مشترکان تحت یک سامانه واحد فراهم گردیده است.